Foteliki samochodowe dla dzieci – testy, rankingi, modele 2012
Wszystko o fotelikach samochodowych dla dzieci – testy bezpieczeństwa, rankingi fotelików, modele najlepszych producentów fotelików samochodowych. Wybierz najbezpieczniejszy fotelik dla swojego dziecka!

Foteliki samochodowe Chicco

Foteliki samochodowe Chicco

Firma Chicco wchodzi w skład włoskiej korporacji ARTSANA. Firma powstała w 1946 roku w Lombardi,i we Włoszech.

Foteliki samochodowe Chicco to produkty, które w każdym aspekcie odpowiadają na potrzeby dzieci na całym świecie.

Foteliki samochodowe Chicco

Foteliki samochodowe Chicco stają się punktem odniesienia dla wszystkich, którzy poszukują produktów prostych i bezpiecznych, dostosowanych do każdego etapu rozwoju dziecka, zaprojektowanych z poczuciem odpowiedzialności oraz z zaangażowaniem w tworzenie dla dzieci lepszego świata.

Najpopularniejsze foteliki samochodowe Chicco:

1. Fotelik samochodowy Chicco KEY 1 jest przeznaczony do przewożenia dzieci o wadze 9- 18 kg . Posiada regulowany zagłówek, który można ustawić w jednej z sześciu wybranych pozycji. Posiada regulowane pasy bezpieczeństwa.

Są one dodatkowo chronione wygodnym ochraniaczem. Chicco Key 1 wykorzystuje oddychającą tkaninę oddychającą Hi-Tech, która zapobiega poceniu się.

Fotelik Chicco KEY 1 można mocować zarówno na tylnym, jak i przednim siedzeniu samochodu. Prawidłowe mocowanie poprawia bezpieczeństwo nawet przy gwałtownym hamowaniu.

Fotelik ma regulowane oparcie, które można ustawiać w jednej z pięciu pozycji, nawet do pozycji półleżącej.

2. Neptune to fotelik samochodowy firmy Chicco przeznaczony, zgodnie ze standardami normy EC R44/04, do przewożenia w samochodzie dzieci z Grupy 1/2/3, od 9 do 36 kg (od 1 do około 12 roku życia).

Kiedy fotelik jest używany przez Grupę 1 (od 9 do 18 kg), dziecko musi być przypięte za pomocą pasów bezpieczeństwa fotelika, które następnie się zdejmuje i zastępuje je standardowymi samochodowymi pasami bezpieczeństwa.

Dla dzieci z Grupy 3 (od 22 do 36 kg) można wybrać sposób przewożenia dziecka – z oparciem lub bez. Wyposażony w specjalne zabezpieczenia boczne dla ochrony głowy i ramion dziecka,; wzmocnione obicie w okolicy lędźwiowej i siedzisko gwarantują dziecku duży komfort i sprawiają, że podróż samochodem jest przyjemnością.

Ergonomicznie wyprofilowane siedzisko i oparcie umożliwiają dziecku przybranie najwygodniejszej pozycji. Fotelik ten posiada bardzo nowoczesną konstrukcję i jest wykonany z trwałych materiałów.

Wykorzystuje tkaninę oddychającą Hi-Tech, która zapobiega poceniu się. Tapicerkę fotelika można zdjąć i uprać. Waga fotelika – 4 kg. Wymiary: wys. 75,5 cm, szer. 46 cm, dł. 52 cm

3. Fotelik samochodowy dla dzieci  Chicco PROXIMA jest przeznaczony do przewożenia dzieci o wadze 0- 18 kg . Może być montowany tyłem (gdy dziecko waży nie więcej niż 13 kg) lub przodem do kierunku jazdy (jeżeli dziecko waży od 9 do 18 kg), także na przednim siedzeniu pasażera, jeżeli nie zostało ono wyposażone w stałą poduszkę powietrzną.

Fotelik wyposażony jest w trzypunktowe pasy z regulacją wysokości mocowania i długości Proxima to nowy fotelik samochodowy Chicco dla Grupy 0+/1, zgodny z normą EC R44/04, przeznaczony do przewożenia w samochodzie dzieci do 18 kg.

Z racji podwójnej homologacji, Proxima może służyć dziecku od urodzenia do ponad 3 lat. Fotelik Chicco Proxima posiada materacyk redukcyjny dla niemowląt. Po wyjęciu materacyka pozostaje przestronne i wygodne siedzisko dla starszego dziecka.

Regulowane oparcie gwarantuje dziecku maksymalny komfort podczas jazdy. Fotelik może być montowany tyłem (gdy dziecko waży do 13 kg) lub przodem do kierunku jazdy (jeżeli waży od 9 do 18 kg).

Wyposażony jest w trzypunktowe pasy z regulacją wysokości mocowania i długości. Wykorzystuje oddychającą tkaninę oddychającą Hi-Tech, która zapobiega poceniu się. Tapicerkę fotela można zdjąć i uprać.
Waga fotelika – 8 kg.
Wymiary: wys. 62,5 cm szer. 45 cm dł. 57.5 cm

Z tagami: , , , ,